Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.2.2016 - 23.2.2016

LAST FATA MORGANA: Čeští designéři na International Fashion Showcase

Již potřetí představí České centrum Londýn výběr talentovaných mladých návrhářů v rámci International Fashion Showcase, oficiální doprovodné akce London Fashion Week. V roce 2016 se výběr návrhářů soustředí na studenty a nedávné absolventy UMPRUM. Kurátorem výstavem je Pavel Ivančic, odborným garantem Liběna Rochová, autory instalace Olgoj Chorchoj.

19. – 23. února 2016
Space G16, West Wing Galleries, Somerset House, Strand, London WC2R 1LA

Denně 10:00-18:00 (poslední vstup 17:15)
VSTUP VOLNÝMONIKA KROBOVÁ
Čerstvá absolventka UMPRUM z roku 2015 Monika Krobová na sebe upoutala pozornost během stáže ve studiu Thomase Taita a dnes již jako návrhářka u Stevena Taie v Londýně. Byla dvakrát nominovaná na cenu Czech Grand Design. Její módní kolekce se objevily na Prague Design Week, Mercedes Benz Prague Fashion Week nebo na London Design Festival – Designersblock. Monika aplikuje módu a design daleko za pouhou oděvní tvorbu a nechává se inspirovat uměním, performance, architekturou a humanitními obory.
www.monikakrobova.comFILIP JAKAB
Společný jmenovatel modelů, které Filip Jakab vytvořil během svých studií na UMPRUM, v Královské akademii v Haagu a v neposlední řadě i během stáže v nekonvenčním britském studiu Meadham Kirchhoff, by se dal charakterizovat jako „hledání“. Filip vystavoval také v Paříži a jeho práce si všimli i v Haarper’s Bazaar či v magazínu Blue Paper.
www.filipjakab.com, https://vimeo.com/69496476TEREZA ROSALIE KLADOŠOVÁ
V současnosti coby studentka magisterského programu oděvního designu na UMPRUM, Tereza Rosalie Kladošová má za sebou i stáže v jeruzalémské Bezalel Academy of Arts and Design nebo u návrhářky Anne Sofie Madsen, jež působí v Kodani. V jejích kolekcích se snoubí neobyčejná zručnost a jemné nuance humoru a nadsázky.
http://terezarosaliekladosova.czMARKÉTA KRATOCHVÍLOVÁ
Markéta Kratochvílová absolvovala UMPRUM v rámci ateliéru K.O.V. významné šperkařky Evy Eisler, ale za sebou má i studium School of Visual Arts in New York. Její hluboký zájem o ženy, jejich životy a ženské tělo se odráží v jejím unikátním přístupu ke šperku. Her deep interest in women, their lives and the female body is reflected in her very unique approach to jewellery design. „Ve své tvorbě se snažím zdůraznit vztah mezi ženským zělem a šperkem, a zkoumat možnosti, jakým se skrze šperk může žena vyjádřit, a jaký má šperk dopad na jeho nositelku a její život.“ Markéta byla nominována na cenu Czech Grand Design a v roce 2014 vyhrála ocenění Czech Grand Design 2014 Editors’ Award.
http://marketakratochvilova.net/
ANTONÍN ŠIMON
Poté, co Antonín Šimon absolvoval pražskou UMPRUM, založil v roce 2013 vlastní značku Antonin Simon. Za sebou má také stáže v Jakub Polanka Studio, u Rafa Simonse nebo spolupráci se značkou Pietro Filip. Antonín se zaměřuje na dámskou a pánskou módu a doplňky, a často pracuje s inspiracemi, které nachází v nejrůznějších subkulturách, proti-kulturách nebo fenoménu „dandy“ současného světa.
http://www.coroflot.com/antoninsimonKAROLINA JURIKOVA
Karolina Jurikova bydlí v současnosti v Praze, za sebou má ale spolupráci u věhlasného módního návrháře Bernharda Willhelma ve Vídni či nedávný několikaměsíční pobyt u studia Camper na Mallorce. Vystudovala pražskou UMPRUM a na stáži byla u Universität Für Angewandte Kunst Wien. Její tvorba byla zachycena v renomovaných magazínech jako Elle, Haarpers Bazaar, Bullet mag, Used mag nebo WTF WEB.
http://karolinajurikova.tumblr.com/, www.karolinajurikova.com
SOFYA SAMAREVA
Projekt, za kterým stojí Sofya Samareva, vznikl v roce 2014. Je založen na novém pojetí tradičních pokrývek hlavy. V Sofyině sochařském přístupu ke každému kusu z kolekce se klobouky stávají účesem a účesy kloboukem.
http://sofyasamareva.comLast Fata Morgana - stránka na Instagramu

Organizováno ve spolupráci s UMPRUM
www.umprum.cz

Sponzoři: Nadační fond Galerie Smečky, Lasvit

Partneři: Pilsner Urquell, TECHO, Czech Tourism


Mediální partner:
Součástí Fashion Utopias, International Fashion Showcase 2016 pořádané British Council a British Fashion Council ve spolupráci s London Fashion Week.Filip Jakab

Filip Jakab


Markéta Kratochvílová


Monika Krobová


Sofya Samareva


Tereza Rosalie Kladošová

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

Space G16, West Wing Galleries, Somerset House, Strand, London WC2R 1LA

Datum:

Od: 18.2.2016
Do: 23.2.2016

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala