Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.11.2015 19:00

Skotská čítanka

Pozoruhodná akce, která slibuje nejen setkání Česko-Slovenských filmařů se Skotskými spisovateli, dramatiky a básníky, ale také setkání literárních žánrů s filmovým vyprávěním, živými vstupy a komentáři samotných autorů při setkání s publikem. Tento neobyčejný večer bude moderovat Alan Bissett, známý skotský dramatik, autor románů, performer a držitel prestižních literárních ceny - Glenfiddich Spirit Writer of the Year 2011.

Skotská Čítanka je akce, která představí 16 unikátních filmových zpracování 16ti portrétů nejvýraznějších literárních tvůrců současného Skotska. Toto unikátní spojení vzniklo v rámci konání loňského literárního festivalu v České Republice, Slovensku a Polsku a účastní se ho nejvýznamnější čeští a slovenští filmoví dokumentaristé (a také jeden Kanaďan).          

Akce proběhne za účasti mnoha velkých osobností českého a slovenského filmu (Ivo Bystřičan, Miro Jelok, Matyas Prikler, Břetislav Rychlík, Robert Sedláček) a ve společnosti skvělých skotských autorů jako jsou Alan Bissett, Kirstinn Innes, Sue Glover, Richard Price, David Kinloch, Morna Young, Ron Butlin, Peter Arnott, Zoe Strachan, Ian Brown a další! Tento mimořádný večer slibuje nejen výtečnou podívanou, zajímavé rozhovory a spontánní vstupy a komentáře samotných tvůrců, ale zejména onen magický moment sdílení možností umělecké imaginace, vyprávění i širší tematizaci národní identity, které spojují jinak vzdálené Skotsko s regionem Střední Evropy.

 Vstupné: £6.25

Tuto akci organizuje České Centrum Londýn a nakladatelství Větrné Mlýny.

Tato akce vznikla za podpory Slovenské Ambasády v Londýně a Honorárního Konzulátu v Glasgow

 
Don´t Worry Be Scottish – Graham Masterton, režie Matyás Prikler


Don´t Worry Be Scottish – Sue Glover, režie Robert Kirchhoff


Don´t Worry Be Scottish – David Kinloch, režie Ladislav Cmíral

 

 

 

Místo konání:
Summerhall, Summerhall Pl, Edinburgh EH9 1PL
Datum:

5.11.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala