Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.6.2016 18:30

Zabitá neděle + debata s režisérkou Drahomírou Vihanovou

Existenční, absurdní a krásně natočená satira o české armádě. Drahomíra Vihanová v ní zobrazuje fantazie apatického důstojníka během lenivého nedělního dopoledne. Součást retrospektivy Drahomíry Vihanové v londýnském Barbicanu.

 

Československo 1969, Drahomíra Vihanová, 78 min

Alongside Miloš Forman, Ivan Passer, and Jiří Menzel, Drahomíra Vihanová was a prominent member of the Czechoslovak New Wave, but unlike some of her contemporaries, she remained in her country after the Prague Spring in 1968, only to have her work heavily censored. As a result, her films have never been seen in the UK, and we are delighted to present her first feature, A Squandered Sunday, followed by a Screen Talk with Drahomíra Vihanová, live from Prague.

Společně s Milošem Formanem, Ivanem Passerem a Jiřím Menzlem byla Drahomíra Vihanová přední představitelkou československé Nové vlny. Na rozdíl od svých současníků však po pražském jaru 1968 zůstala v Československu, kde pak byla její tvorba tvrdě cenzurována. Výsledkem je, že žádný z jejich filmů nebyl zatím promítán ve Velké Británii. Jsme tedy velmi rádi, že diváci v Londýně budou mít šanci vidět její první celovečerní film Zabitá neděle. Po projekci proběhne debata s režisérkou živě z Prahy.

 Booking

Součátí Retrospektivy Drahomíry Vihanové v londýnském Barbican Centre.

Ve spolupráci s Barbicanem a Národním filmovým archivem

Zvláštní poděkování Dr. Vladimiru Alexander Smith-Mesa.

 
Drahomíra Vihanová

 

Přečtěte si článek o Drahomíře Vihanové na blogu Barbican Centre

 

 

Místo konání:

Cinema 2, Barbican, Silk St, London EC2Y 8DS

Datum:

2.6.2016 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala