Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2013 19:00

Robert Balzar na koncertě Visegradské čtyřky

Jeden z nejlepších českých basistů Robert Balzar zahraje během koncertu unikátní jazzové formace – „Visegrad All Stars“. Skupina zahraje dohromady pouze při této příležitosti a skládá se z několika velmi talentovaných muzikantů ze zemí Visegrádské čtyřky – České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska – a také Velké Británie. Koncert je organizován EBRD a Maďarským kulturním centrem v Londýně ve spolupráci s Českým centrem Londýn a dalšími partnery.

Vstupné zdarma, ale emailová registrace nutná na EBRDevents@ebrd.com

Koncert začíná v 19.00, welcome drink se podává od 18.00 ve foyer.
Pro posluchače bude po koncertě zajištěno občerstvení ve formě recepce.

O MUZIKANTECH

Jeden z nejlepších českých basistů Robert Balzar si právem zasloužil obdiv od svého světoznámého kolegy, George Mráze, který o jeho hraní řekl: „Zní skvěle, jeho sóla jsou promyšlená, má neomylný rytmus, a vytváří ten správný zvuk pro kapelu.“ Když Robertovo trio nahrávalo s americkým hvězdným kytaristou Johnem Abercrombiem, kritik Bill Milkowki poznamenal, že „(Blazar) demontruje hluboké dřevité tóny spolu s dokonalým časováním a zálibou pro hbitý kontrapunkt.“

Béla Szakcsi Lakatos, světoznámý maďarský pianista, je hlavním romským jazzovým muzikantem v zemi. Neustále objevuje své pradávné kořeny a zároveň si zachovává svůj vlastní unikátní styl. Alyn Shipton v The Times psal o „brilatním excentrickém klavírním uměním Béli Szakcsi Lakatose,“ zatímco John Fordham z The Gurdian jednoduše poznamenal, že „pianista Béla Syakcsi Lakatos je báječný.“ V listopadu 2007 on a jeho rozšířená skupina reprezentovali Maďarsko na Lodon Jazz Festival. Jeho nadmíru úspěšný koncert byl živě vysílán Radiem 3.

Brilantní polský saxofonista Maciej Sikala získal první místo v hlasování čtenářů časopisu Jazz Forum v kategorii tenor sax v letech 1995-2005. Hrál téměř s každým, kdo na polské jazzové scéně něco znamená, a spolupracoval také s lidmi jako Lester Bowie, Kennz Wheeler, Billy Harper, Billy Hart, Joanne Brackeen, David Liebman and Reggie Workman. Je vyučujícím jazzové hry na saxofon na Akademii hudby v Gdaňsku a Akademii hudby v Bydgoszcz.  

Slovenský bubeník David Hodek, kterému je teprve 16 let, začal hrát již ve třech letech. Když mu byly teprve čtyři roky, nejen, že hrál na úrovni talentovaného teenagera, ale byl také schopný číst notový zápis. Ve stejném roce se stal členem bluesové kapely. Když objevil jazz, otevřel se mu úplně nový svět. Do teď si již zahrál s většinou nejlepší jazzových muzikantů ve střední Evropě a jeho koncert v Ronnie Scott’s v Londýně byl senzací.

Steve Fishwick je obecně považován za nejlepšího jazzového trumpetistu pocházejícího ze Spojeného království a díky jeho bezvadné technice a překrásně plynoucím, harmonickým improvizacím si velmi rychle získává i celosvětové uznání. Již měl možnost zahrát si s mnoha jazzovými legendami, jako jsou George Mraz, Scott Hamilton, Ken Peplowski, Herb Geller, Bob Cranshaw, Lew Soloff, Ronnie Cuber, Anita O’Day – a to ještě nejsou zdaleka všichni! V roce 2002 získal cenu British Jazz Awards „Rising Star“ (vycházející hvězda).

 

Akce je organizována EBRD a Maďarským kulturním centrem v Londýně, ve spolupráci s Českým centrem Londýn, Velvyslanectvím Slovenské republiky a Polským kulturním institutem.

Místo konání: EBRD Auditorium, 1 Exchange Square, Londýn EC2A 2JN

 

 

Místo konání:

7 PM; EBRD Auditorium, 1 Exchange Square, London EC2A 2JN

Datum:

25.9.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala