Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.9.2014 20:00 - 22:00

Vít Křišťan Trio

Trio Víta Křišťana ve složení Vít Křišťan, piáno, Jaromír Honzák, basa a Vích, bubny přijíždí do Londýna představit svůj jazzový projekt Imprints. Koncert se uskuteční v rámci pravidelné série v jazzovém klubu Spice of Life, která si klade za cíl představit londýnskému publikum současnou českou jazzovou scénu.

vstupenky: £8.00 + £0.80 poplatek za online rezervaci = £8.80 dostupné zde

Album s českými, skandinávskými, polskými a americkými vlivy natočil Vít Křišťan po ukončení studií v Polsku a v Dánsku a část skladeb vytvořil během svého pobytu v New Yorku. Album je ovlivněné současným jazzem i klasickou hudbou.  Jde o multižánrovou desku, která obsahuje živější a zpívané skladby.

Vít Křišťan je sedmadvacetiletý talentovaný hudebník původem z Pelhřimova. Po maturitě odešel studovat klasické piano na Konzervatoř Jaroslava Ježka, následně pokračoval ve studiu v polských Katowicích a v Dánsku. Již dříve působil v různých hudebních projektech, v roce 2013 získal cenu Anděl v kategorii jazz a blues za projekt Inner Spaces Quintet feat David Dorůžka.  Imprints je jeho debutové album.

Roman Vícha je jedním z nejaktivnějších českých bubeníků současnosti. Jeho energetický styl hraní pokrývá mnoho žánrů od jazzu a blues, přes pop až po hip-hop. V současnosti hraje s mnoha žánrově rozličnými hudebními formacemi jako je například Toxique, Muff, Private Earthquake nebo právě Trio Víta Křišťana.

Jaromír Honzák je přední český kontrabasista a zkušený hudebník, který spolupracoval s mnoha výraznými českými i mezinárodními osobnostmi, v současnosti kromě Tria Víta Křišťana vede kapely J.H.Quartet a kvartet Face of the Bass a vyučuje hru na kontrabas a improvizaci na jazzovém oddělení HAMU v Praze.

https://www.facebook.com/vitkristanproject
Imprints - klip

Dveře otevírají v 18.00, kapela začne hrát ve 20.00.
Vstupenky: £10/£8

http://www.spiceoflifesoho.com/

Tato akce je pořádaná jako součást programu ROKU ČESKÉ HUDBY 2014

Rok české hudby 2014 je programem podpory české hudby se státní veřejnou pobídkou Ministerstva kultury ČR, který se opírá o výročí významných českých hudebníků a organizací.
Roky končící číslem 4 jsou tradičně oslavovány jako roky hudby již od 1924.

 

 

Místo konání:

Spice of Life, 6 Moor Street, London W1D 5NA

Datum:

18.9.2014 20:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala