Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2015

Vojtěch Jasný: Fotografie

Retrospektivu filmů Vojtěcha Jasného doplňuje digitální prezentace fotografické tvorby Vojtěcha Jasného, vycházející z jeho knihy Fotografie / Photographs, vydané nakladatelstvím Kant v roce 2011, kterou budou mít možnost diváci vidět v listopadu v Regent Street Cinema a na webových stránkách Českého centra Londýn.

 

VOJTĚCH JASNÝ: FOTOGRAFIE

 

MADE IN PRAGUE: Pocta Vojtěchu Jasnému 
Retrospektivní přehlídka filmů u příležitosti devadesátých narozenin významného českého režiséra Vojtěcha Jasného, jehož tvorba významně ovlivnila filmy jako Heimat Edgara Reitze nebo Bílá stuhaMichaela Hanekeho. Jasný v Československu, Rakousku, Západním Německu, USA a Kanadě natočil více než 50 filmů. Přehlídka začíná v kině Regent Street Cinema trojicí filmů oceněných na Filmovém festivalu v Cannes. Představuje klíčové filmy Jasného tvorby a poukazuje na šířku a různorodost jeho filmové tvorby, jeho distinktivní autorský přístup, poeticky styl a duchovní hodnoty.
Součást filmového festivalu Made in Prague, 3. – 29. listopadu 2015


Organizátorem festivalu Made in Prague je České centrum ve spolupráci s Regent Street Cinema, Goethe Institutem v Londýně, Rakouským kulturním fórem a organizací Bertha DocHouse. Festival probíhá za podpory Moravské galerie v Brně, Prof. Jiřího Voráče, z Fakulty filmových studií Masarykovy univerzity v Brně a Školy moderních jazyků Bristolské univerzity.
Zvláštní poděkování Vojtěchu Jasnému a Evě Suchánkové.
 

 

Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St., London W1B 2UW

Datum:

7.11.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala