Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2015 20:15

Pocta Vojtěchu Jasnému: Všichni dobří rodáci

Jasného mistrovské dílo Všichni dobří rodáci je ságou o českých vesničanech nucených nově zvolenými komunistickými vládci do kolektivního hospodaření. Hlavní postavou je hospodář František, který se odmítá podvolit, je uvězněn a na konec se ujme správy upadajícího zemědělského družstva. Upřímný portrét venkova a jeho obyvatel popisující drama lidského osudu v konfliktu s mocí, násilím a krutostí. Britská premiéra digitálně restaurované kopie vítěze Ceny za nejlepší režii i Ceny poroty z Filmového festivalu v Cannes 1969. Film zároveň vydává společnot Socond Run DVD.

Vojtěch Jasný, Československo 1968, 116 min., titulky
Hrají: Radoslav Brzobohatý, Věra Galatíková, Vlastimil Brodský and Marie Málková

Vstupenky: £11.00 (£10.00 zlevněné vstupné), Double Bill £15 (£13.00 zlevněné vstupné)
Rezervace online

MADE IN PRAGUE: Pocta Vojtěchu Jasnému
Retrospektivní přehlídka filmů u příležitosti devadesátých narozenin významného českého režiséra Vojtěcha Jasného, jehož tvorba významně ovlivnila filmy jako Heimat Edgara Reitze nebo Bílá stuha Michaela Hanekeho. Jasný v Československu, Rakousku, Západním Německu, USA a Kanadě natočil více než 50 filmů. Přehlídka začíná v kině Regent Street Cinema trojicí filmů oceněných na Filmovém festivalu v Cannes. Představuje klíčové filmy Jasného tvorby a poukazuje na šířku a různorodost jeho filmové tvorby, jeho distinktivní autorský přístup, poetický styl a duchovní hodnoty.
Součást filmového festivalu Made in Prague, 3. – 29. listopadu 2015

Organizátorem festivalu Made in Prague je České centrum ve spolupráci s Regent Street Cinema, Goethe Institutem v Londýně, Rakouským kulturním fórem a organizací Bertha DocHouse. Festival probíhá za podpory Moravské galerie v Brně, Prof. Jiřího Voráče, z Fakulty filmových studií Masarykovy univerzity v Brně a Školy moderních jazyků Bristolské univerzity.
Zvláštní poděkování Vojtěchu Jasnému a Evě Suchánkové.
Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St., London W1B 2UW

Datum:

7.11.2015 20:15

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala