Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.1.2015 12:25 - 12:45

Yellow Sisters na London A Capella Festival

Česká a cappella Yellow Sisters vystoupí na jednom z nejznámějších festivalů svého druhu v Evropě – na London A Capella Festival 31. ledna 2015. Koncert bude doprovázen řadou menších akcí. Po loňském vystoupení české kapely Skety, Yellow Sisters budou teprve druhou českou skupinou, která se na tomto prestižním festival uvede.

VSTUP ZDARMA 

Yellow Sisters
jsou ženskou a cappella skupinou, která do svého eklektického stylu přirozeně začleňuje soul, funk, r´n´b, world music a reggae. Yellow sisters jsou čtyři zpěvačky, čtyři srdce, čtyři vokály a čtyři pojetí melodie, rytmu a nálady pro tvorbu hudby. Jejich repertoár, který složily samy, z nich dělá nejoriginálnější českou a capellou. Nedávno začly spolupracovat s mužským basovým zpěvákem a beatboxerem Petrem Wajsarem. Jejich vystoupení jsou často obohacena o nejrůznější vokálně-taneční improvizace.

Mezi nejvýznamnější události, kterých se Yellow Sisters zúčastnily, patří například vystoupení v cestopisném dokumentu Michaela Palina v produkci BBC Nová Evropa, předskakování před světoznámými Blind Boys of Alabama v pražské Lucerně, vystoupení při příležitosti koncertu Bobbyho Mc Ferrina v Kongresovém centru v Praze, objevily se take v remixové kompilaci soundracku k japonskému filmu Nautica, na Českém bále v Bruselu u příležitosti zahájení českého předsednictví EU v roce 2009 nebo v hodinovém programu London radio BBC.

Alba: Singalana(2006), Tubab Woman(2010), Zvěřinec(2012), 2013 Remixed, Yellow Sisters Live(2014)

Ocenění: výherci soutěže nových telentů na festivale Colours of Ostrava, sedmé místo v mezinárodní hitparádě Spin The Globe's Top 10 World Music Albums spolu s  Gotan Project a Salif Keita

Yellow Sisters vystoupí také v The Triple Crown pub v Richmondu 1. ůnora 2015 od 18:30 hodin.
Vstupenky . Adresa: 15 Kew Foot Road, Richmond, Surrey TW9 2SS.

Yellow Sisters http://www.yellowsisters.cz/bio.html

London Acapella Festival - http://www.londonacappellafestival.co.uk/

Partner: Pink One Productions http://www.pinkoneproductions.com
 

Místo konání:

Kings Place - foyer, 90 York Way, London, N1 9AG

Datum:

31.1.2015 12:25 - 12:45

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala