Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.11.2014 18:30

Zahájení výstavy K:Kafka in Komiks s Jaromírem 99

Zpěvák, textař, skladatel a výtvarník Jaromír 99 spolu s kytaristou a.m.almelou a trumpetistou Lukášem Morávkem zahájí v londýnském Goethe institutu výstavu nazvanou K:Kafka in Komiks.


Jaromír 99 


zpěvák, textař, skladatel a výtvarník 

Spolu s Jaroslavem Rudišem je autorem kultovní komiksové trilogie Alois Nebel. Jako scenárista a hlavní výtvarník se podílel rovněž na její úspěšné stejnojmenné filmové adaptaci (2011), která získala cenu Evropské filmové akademie v kategorii nejlepší animovaný film. 
Je autorem komiksu Bomber, k němuž natočil soundtrack s kapelou Jaromír 99 &The Bombers a rovněž je zakládajícím členem kapel Priessnitz a Umakart. 

Projekt Kafka Band je živým soundtrackem k jeho nejnovějšímu výtvarnému dílu, komiksové adaptaci románu Zámek spisovatele Franze Kafky, za který byl Jaromír 99 nominován na nejprestižnější americké komiksové ocenění "Ceny Willa Eisnera 2014" v San Diegu. 

V jeho aktuálním hudebním projektu, kde ho doprovází také kytarista a.m.almela (Ecstasy of St. Theresa., Kafka Band, Ille, Johannes benz, Photolab) a trumpetista Lukáš Morávek (Priessnitz), hraje Jaromír 99 jak své písně, psané pro vlastní projekty, tak pro interprety, jakým je například Václav Neckář. Písně jsou ale představeny ve formě, ve které byly napsány, tedy dříve, než se dostaly do rukou producentů a začaly být postupně měněny. Například Jaromírova slavná Půlnoční zde zaznívá tak, jak původně vznikla. 

Více informací o výstavě najdete zde.

Součást festivalu Made in Prague, 17. října - 30. listopadu 2014
 

Místo konání:

Goethe-Institut London, 50 Princes Gate, Exhibition Road, London SW7 2PH

Datum:

25.11.2014 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala