Není noci tak tmavé – rodinný příběh ztracené a znovunalezené paměti

  • 01. 02. 2021
  • Videa
  • 1 min. čtení

Video záznam akce streamované živě na Facebooku Českého centra Londýn u příležitosti Mezinárodního dne obětí holokaustu 25. ledna2021.

Záznam odkrývá neobyčejnou rodinnou historii předválečného života českých Židů. Díky úsilí členů rodiny a žurnalisty Davida Vaughana se podařilo znovu přivést k životu obrovskou kreativní energii, na kterou po desetiletí sedal prach na dně oxfordské skříně.

Setkání se zúčastnili spisovatel, rozhlasový komentátor a univerzitní pedagog DAVID VAUGHAN, překladatel GERRY TURNER, kreativní ředitelka festivalu Insiders Outsiders MONICA BOHM-DUCHEN, editorka knihy Sancta Familia BETTINA KAIBACH a IVAN a COLIN WELSOVI.

Akci pořádalo České centrum ve spolupráci s iniciativou Insiders/Outsiders: Refugees from Nazi Europe and their Contribution to British Culture a Českým rozhlasem.

Více informací naleznete zde: https://london.czechcentres.cz/en/program/no-night-so-dark-one-familys-story-of-memory-stolen-and-regained   

Mohlo by vás zajímat

4. 2. Videa
To nejlepší z roku 2020

To nejlepší z roku 2020

Zastavte se s námi na okamžik a zavzpomínejte na uplynulých dvanáct měsíců Českého centra Londýn. I přesto, že jsme č...