Alena Mornštajnová: Hana

Čt 01. 10. 2020

Hana, poutavý a úspěšný román Aleny Mornštajnové a vítěz ocenění Cena Česká kniha 2017, byl přeložen do mnoha cizích jazyků po celém světě. Pro anglické čtenáře vychází díky vydavatelství Parthian Books 1. října 2020

Příběh odehrává na pozadí skutečných událostí v rodném městě Aleny Mornštajnové ve Valašském Meziříčí a vypráví o devítileté Miře a její tetě Haně. 

Píše se rok 1954 a devítileté Miře se změní celý život.  Během epidemie tyfu přijde Mira o rodiče a sourozence stává se z ní sirotek a je nucena žít s její podivínskou, depresivní tetou Hanou. S člověkem, který je zároveň strašidelný i křehký. Postupně Mira odhaluje tajemství její rodinné historie a začíná chápat, proč je její teta neschopna důvěřovat jí i celému okolnímu světu. 

V knize se prolínají dvě časové linie. Postupně se dozvídáme trýznivé důvody, které stojí za Haniným samotářským způsobem života i palčivým pocitem viny. 

Alena Mornštajnová je lektorka anglického jazyka, překladatelka a autorka pěti úspěšných románů. Její poslední román, Tiché roky (2019), jen potvrdil její pozici na prvních příčkách žebříčků nejuznávanějších autorů Česka. Mornštajnová se jako jeden z nejprodávanějších autorů může pyšnit 400 000 prodanými kopiemi svých knih a to jen v České republice. Práva na její nejúspěšnější knihu Hana byla prodána do 13 zemí: Spojeného království, Rakouska, Itálie, Polska, Bulharska, Makedonie, Slovinska, Maďarska, Chorvatska, Slovenska, Litvy, Sýrie a Řecka.

Více informací: https://www.parthianbooks.com/collections/pre-order/products/hana

Rozhovor překladatelky Julie Sherwood s autorkou knihy pro sérii podcastů Českého centra Londýn

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Alena Mornštajnová: Hana
  • Datum: Čt 01. 10. 2020
  • Místo konání: České centrum Londýn
  • Organizátor: Parthian

Podobné události