DOCU-MONDAYS: Hovory o nevěře

Po 08. 03. 2021 Online událost

V otevřených výpovědích manželů, manželek i milenců ukazuje výrazně stylizovaný introspektivní snímek různé podoby manželství a pátrá po smyslu této instituce v pozdně konzumní společnosti.

Prostřednictvím obrazově dominujícího textového rozhovoru ústřední dvojice R. a B. se divák postupně identifikuje s příběhy anonymních hrdinů, kteří bilancují naplnění lásky a sexuality v partnerských vztazích, vyrovnávají se se svým zklamáním nebo popisují nově objevenou hodnotu manželství. Metafory a koláže vyjadřují autorčinu perspektivu, a nakonec i překvapivý životní zvrat spojený s natáčením.

Film bude možné shlédnout prostřednictví následujícího odkazu: 
https://dafilms.com/film/11442-talking-about-adultery

V pondělí 8. března od 00:00 do 23:59 hodin bude film na tomto odkaze dostupný zdarma, pokud se zaregistrujete na dafilms.com 

UDÁLOST NA FACEBOOKU

Web filmu


O REŽISÉRCE

Bára Jíchová Tyson je česká výtvarnice a dokumentaristka, která od roku 2002 žije v USA, kde vystudovala filmovou tvorbu na Massachusetts College of Art and Design. Na amerických festivalech se v roce 2016 promítal její krátký snímek The Hatch House.


Projekce je součástí série DOCU-MONDAYS: Powerful Voices, která představí filmové dokumenty českých žen režisérek a jejich pohled na často kontroverzní a závažná témata týkající se dnešní společnosti.Partneři této události

Informace o události

  • Název události: DOCU-MONDAYS: Hovory o nevěře
  • Datum: Po 08. 03. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události