Dušan Hanák: Obdivovaný i cenzurovaný

01. 02. 2021 28. 02. 2021 Online událost

Streamovací portál DAFilms zpřístupní na počest režiséra Dušana Hanáka, jednoho z hlavních představitelů československé nové vlny, první online retrospektivu jeho díla v podobě třinácti digitálně zrestaurovaných snímků.

Hanákovy tvůrčí začátky se datují do období šedesátých let. Československá nová vlna tehdy začala přitahovat pozornost díky filmům Miloše Formana, Věry Chytilové či Jiřího Menzela. Svůj první celovečerní film s názvem 322 Hanák natočil v roce 1969, tedy rok po invazi Československa vojsky Varšavské smlouvy, a navzdory jeho velkému úspěchu snímku na mezinárodní scéně putovala režisérova následující díla, Obrazy starého světa a Růžové sny, na dlouhá léta do trezoru. Pozornosti se jim dostalo až po roce 1989, kdy byly znovu zpřístupněny veřejnosti. Drsné vykreslení reality totalitního režimu, pro které je původně čekalo zavržení, se dnes stalo zdrojem jejich hodnoty; obdiv vzbuzuje režisérův experimentální přístup k dokumentární tvorbě i jeho schopnost zachytit skutečnost bez příkras.

Více informací a kompletní program naleznete na webových stránkách DAFilms: https://dafilms.com/program/925-dusan-hanak-retrospective

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: MÁTE PŘÍLEŽITOST ZÍSKAT MĚSÍČNÍ PŘEDPLATNÉ NA DAFILMS.COM ZDARMA. STAČÍ SE ZAREGISTROVAT NA HLAVNÍ STRÁNCE A NÁSLEDNĚ ZADAT KÓD DAFDUSANHANAK2021.

------------

O DAFILMS
DAFilms je mezinárodní internetová videopůjčovna, která přináší dokumentární filmy z festivalů celého světa přímo k vám do obýváku. Svými projekty obrací pozornost k originálním dokumentům zaměřeným na velká témata dneška i tvorbě dokumentaristů, kteří posunuli hranice svého žánru a dědictví zemí se silnou filmařskou tradicí. Tematické kolekce DAFilms vám otevřou dveře do světa a zpřístupní přes 2000 filmů.

O Doc Alliance?
Iniciativa Doc Alliance vznikla v roce 2005 jako kreativní partnerství sedmi evropských festivalů dokumentárního filmu: CPH:DOX, Doclisboa, Millennium Docs Against Gravity FF, DOK Leipzig, FIDMarseille, Ji.hlava IDFF a Visions du Réel. Cílem Doc Alliance p dokumentárního žánru, rozvíjet jeho pestrost a propagovat kvalitní a kreativní dokumenty. Platforma dafilms.com je hlavním projektem Doc Alliance.    

Informace o události

  • Název události: Dušan Hanák: Obdivovaný i cenzurovaný
  • Datum: 01. 02. 2021 28. 02. 2021
  • Adresa: Online událost
  • Organizátor: DAFilms

Podobné události