Electronica: Vision of Sound II

So 28. 11. 2020 20:00 Online událost

Virtuální zážitek s podmanivou a propracovanou hudbou doprovázenou skvělými vizuály. To vám nabídnou Bratři (ČR), Óperentzia (Maďarsko), Hatti Vatti (Polsko) a Katarína Máliková (SR).

Ponořte se do pulzujících vizuálních efektů a smělých rytmů. Bratři (ČR), Óperentzia (Maďarsko), Hatti Vatti (Polsko) a Katarína Máliková (SR) společně vytvoří podmanivý hudební obraz, který posouvá hranice moderní elektronické hudby.

Po loňském úspěchu vás opět zveme na koncert středoevropských hudebníků nové generace kombinujících propracovanou elektroniku s ohromujícími vizuálními efekty.

KONCERT BUDEME STREAMOVAT ŽIVĚ NA FACEBOOKU ČESKÉHO CENTRA LONDÝN A NA YOUTUBE KANÁLU RICH MIXU.

DEJTE NÁM VĚDĚT, ŽE SE BUDETE DÍVAT NA FACEBOOKU

Elektronické duo Bratři, dvojčata Jiří a Ondřej, mimo jiné finalisté prestižní soutěže Music Movers Europe Talent Awards 2021, nabízí jedny z nejlepších živých vystoupení na pražské hudební scéně. Tyto bubeníky spojuje láska k elektronické hudbě, bicím automatům a modulárním syntezátorům. Jejich hudba, kterou ovlivňuje techno a experimentální elektronika, je různorodá, v jejich melodických a beatových písních se pozoruhodně mísí akustické bicí a elektronika. Koncert předchází jejich debutovému albu, které produkuje německý mág Hannes Bieger. Na skvělé 3D virtuální stagi a videu se budou podílet Deja Vj / Jan Kočí – Kočičák z XLAB.

Óperentzia, hudební skupina pojmenovaná po fiktivní zemi z maďarských lidových příběhů, je jedním z nejúspěšnějších zástupců elektronické hudby na maďarské festivalové scéně, například na festivalech SZIGET nebo OZORA. Pozornost ze zahraničí (pozvánky mimo jiné z Ruska nebo Spojeného království) na sebe přitáhli díky balkánským tónům ze svého alba Tribalkán, které vyšlo v roce 2018. Své sedmé album, Tuatary Psylosophy, vydali v květnu 2020 a v současnosti ho představují na online hudebních festivalech. Koncert Electronica bude svědkem jejich premiérové spolupráce s umělci z Global Illumination.

Hatti Vatti (Piotr Kaliński) je jedním z nejoriginálnějších, nejuznávanějších a nejproduktivnějších elektronických hudebníků v Polsku. Pravidelně koncertuje po celém světě od Islandu po Japonsko a jeho nahrávky zremixoval mimo jiné i legendární Andy Stott. Na koncertu Electronica předvede svůj nejnovější projekt, ve kterém se zaměřuje na detail a úspornost strukturálních elementů doprovázených vlastními vizuály. Tento zbrusu nový materiál, který Hatti Vatti vytvořil v době pandemie a izolace, se vyznačuje klidem a monotónností.

Katarína Máliková je jedním z nejosobitějších umělců na současné slovenské hudební scéně. Její kritikami vychvalované debutové album Pustvopol je považováno za jedno z nejgeniálnějších debutů za posledních deset let. Její hudba je založená na výrazném vokálu s velkým rozsahem. Ve svém nejnovějším, rovněž velmi oceňovaném, albu Postalgia překračuje svět hudby a objevuje dosud neprozkoumaný svět elektroniky. Na této audiovizuální podívané se budou podílet umělci Tomáš Červený a Kristina Bártová, známá jako bitr00t.


Doprovodný program:

CEENTRAL PARTY DIGITAL
Jak využít Bandcamp? A jak vyčíslit digitální hudební distribuci?
The CEEntral Party, tradiční meeting point na evropských hudebních konferencích, se přesouvá do virtuálního světa, kde se smrskne na jednodenní online konferenci. V sobotu 28. listopadu nabídne bezplatné workshopy, panely a networking.
Bezplatná registrace: http://bit.ly/CEEntral_registration
Facebook: https://www.facebook.com/events/390431802086874
Více informací: https://www.soundczech.cz/en/hemi

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Electronica: Vision of Sound II
  • Datum: So 28. 11. 2020
  • Čas: 20:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události