Global Science Café Czech Centres: Vividbooks

Út 16. 03. 2021 17:00 Online událost

Použití moderních technologií ve vzdělávání, aneb jak vypadá budoucnost školství? Nadchnout děti pro fyziku nemusí být věda.

Streamováno live na Facebooku Českého centra Londýn

16. března 2021 v 17 hodin (GMT) / 18 hodin (CET)
Moderace: Michael Londesborough (www.michaellondesborough.com)  
Hosté: Petra Bakajsová, Vítek Škop 

Seznamte se s Vividbooks, interaktivními učebnicemi s rozšířenou realitou! Vividbooks kombinují kvalitní edukativní obsah se současným designem a moderními technologiemi, které umí děti zaujmout. Rozšířená realita jako kouzlem přivede k životu i zdánlivě nudný fyzikální obrázek – a právě tehdy dítě dostane chuť dozvědět se víc. Interaktivní lekce pak podporují žáky v aktivním učení a přemýšlení o světě kolem nich. Společně s učiteli tak Vividbooks pomáhají dětem odhalit pravé krásy fyziky. 

Vítek Škop
Vítek je grafický designér, absolvent UMPRUM a popularizátor užitečného designu. Za sebou má zahraniční stáže v Londýně, Barceloně a New Yorku. Na té poslední začal tvořit projekt Vividbooks, který později představil jako svoji diplomovou práci a vytvořil z něj úspěšnou společnost. Vividbooks jsou interaktivní učebnice pro děti a jejich cíl je jednoduchý – udělat vědní obory pro děti ve školách po celém světě trochu zábavnější.

Petra Bakajsová
Petra je ředitelka Základní školy Livingston v Praze Čakovicích. Na škole začínala jako učitelka angličtiny a ICT koordinátorka. Mezi lety 2015 a 2018 působila jako certifikovaná lektorka pro Apple ve školství, kdy měla možnost spolupracovat s řadou škol a učitelů po celé České republice. Ve spolupráci s NIDV vedla dva ročníky úspěšného cyklu seminářů Učitel a/nebo tablet a pravidelně vedla workshopy na této konferenci. Je certifikovaným školitelem společnosti Apple pro školství a členkou prestižní komunity učitelů a vzdělavatelů z celého světa Apple Distinguished Educators. Od 11. března 2020 už několikrát úspěšně převedla svou školu do online prostředí. Spolu se svými kolegy vytvořila a průběžně zdokonaluje systém zapojování dětí do školy na dálku.

vividbooks.com

Global Science Café (GSC) Czech Centres
Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi je pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými  a společenskými otázkami. GSC je aktuálně vysíláno v anglickém jazyce v online formátu 1x za dva měsíce.  

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Global Science Café Czech Centres: Vividbooks
  • Datum: Út 16. 03. 2021
  • Čas: 17:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události