Krištof Kintera: Konec legrace

17. 09. 2020 22. 11. 2020 IKON Gallery

Krištof Kintera, český sochař narozený v roce 1973 v Praze, navštíví Spojené království se svou doposud největší výstavou. Umělec, jenž je mezinárodně uznávaný za svá sochařská, často kinetická díla plná charakteristické energie a smyslu pro představivost, teď ve Spojeném království vůbec poprvé nabídne přehled těch nejnovějších, ale i archivních kousků. Výstava s názvem KONEC LEGRACE!, která se bude rozprostírat nejen v prostorách celé galerie, ale také v jejím okolí, poukazuje na aktuální problémy životního prostředí, kterým v současné době čelíme, čímž v kontextu aktuální klimatické situace nabývá zcela nové hloubky.

Kinterova tvorba, protkaná černým smyslem pro humor, odráží současné dění ve světě. Jeho díla se vyznačují rovnováhou mezi zdánlivou triviálností a pohromou, přičemž představují pronikavou a filozofickou kritiku hyperkapitalistických systémů, a to především v souvislosti s obavami ohledně ochrany životního prostředí: „Jsem si vědom naší odpovědnosti za drastické změny klimatu, vymírání druhů a všelijakých živých organismů, a je mi jasné, že dříve či později budeme čelit závažným problémům. Měli bychom se stydět. Já se stydím.“

Organizátorem výstavy je galerie IKON za podpory Velvyslanectví České republiky v LondýněČeského centra Londýn a Ministerstva kultury České republiky. Součástí výstavy je také katalog s texty od nezávislého kurátora a spisovatele Miroslava Ambroze a kurátorky galerie Ikon Melanie Pocock.

https://www.ikon-gallery.org/event/kristof-kintera/

Vstup na výstavu je zdarma, rezervace nutná. REZERVACEMísto konání události
Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Krištof Kintera: Konec legrace
  • Datum: 17. 09. 2020 22. 11. 2020
  • Místo konání: IKON Gallery
  • Adresa: 1 Oozells St, Birmingham B1 2HS, UK
  • Organizátor: IKON

Podobné události