Můj otec Antonín Kratochvíl

19. 11. 2020 22. 11. 2020 Online událost

Příběh plný dramat českého fotografa Antonína Kratochvíla, čtyřnásobného vítěze prestižní soutěže World Press Photo, kterému se před objektiv postavili David Bowie, George Clooney nebo Johnny Depp. Zdokumentoval však i válečné konflikty a katastrofy.

Film bude k dispozici (jen ve Spojeném království) za £4.99 od čtvrtka 19. listopadu 10:00 GMT do neděle 22. listopadu 10:00 GMT na VOD Českého centra.

BONUS: Q&A S REŽISÉRKOU ANDREOU SEDLÁČKOVOU A FOTOGRAFEM ANTONÍNEM KRATOCHVÍLEM 

Antonín Kratochvíl, jeden ze zakladatelů legendární fotografické agentury Sedm (VII Photo Agency), se se svým synem Michaelem, rovněž fotografem, vrací do minulosti a otevřené odpovídá na jeho otázky. Antonín Kratochvíl vždy svými fotografiemi vystihuje dobu, ve které žije. Důkazem jsou překrásné černobílé fotografie osiřelých dětí v mongolských ulicích, válka v Iráku nebo černobylská katastrofa, jimiž nás provádí svým životem uprchlíka i jedinečným stylem fotografování, při kterém čerpá z vlastních zkušeností, díky čemuž se v jeho tvorbě zračí hluboké porozumění právě pro tato témata. V dětství byl Antonín s rodiči odsunut do pracovního tábora a v osmnácti emigroval z Československa. Po dlouhé cestě přes rakouský uprchlický tábor, švédský kriminál, francouzskou Cizineckou legii či prestižní studia v Amsterdamu dosáhl ohromného úspěchu v Americe a stal se mezinárodně uznávaným fotožurnalistou. Jeho syn Michael se mezitím za železnou oponou domníval, že jeho otec nežije.

Režie: Andrea Sedláčková, Česká republika, 2020, 84 minut
Hrají: Antonín Kratochvíl, Michael Kratochvíl

Rozhovor s režisérkou Andreou Sedláčkovou a fotografem Antonínem Kratochvílem. Rozhovor vede kulturní editorka The Calvert Journal Paula Erizanu 

Součástí festivalu Made in Prague 2020 ON/OFF

Informace o události

  • Název události: Můj otec Antonín Kratochvíl
  • Datum: 19. 11. 2020 22. 11. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události