Na konec světa a zpět ke kořenům

25. 09. 2020 15. 03. 2021 České centrum Londýn

Jeden muž, jedna žena. Jeden rok. Tři země. Dvě odlišná vyprávění jednoho příběhu.

S ohledem na současná pravidla lockdownu v Anglii bude České centrum Londýn včetně Galerie Vitrínka dočasně uzavřeno pro veřejnost. Otevřeme jakmile to bude možné a bezpečné.


Na konec světa a zpět ke kořenům
 je příběh kreativní cesty, která započala v Londýně a pokračovala napříč světem. Výstava módy a volného umění mapuje vývoj mladé dvojice Andrey Vytlačilové, módní návrhářky a výtvarného umělce Josefa Zlámala. Společně nahlížejí na problematiku hledání identity skrze umělecké vyjádření a kreativitu.

Poté, co Andrea vytvořila vítězný návrh šatů pro umělce Graysona Perryho v červnu roku 2018, rozhodla se opustit Londýn a získat zkušenosti v módním průmyslu po celém světě. Během svého putování si vyzkoušela práci v módních domech, jako jsou Acne Studio, Marc Jacobs nebo Kenzo. Josef se k Andree cestou přidal a společně začali vytvářet díla, která reprezentovala jejich umělecký a osobní posun. Tato osobní změna byla podmíněna zkušenostmi, které získali během života ve Švédsku, Spojených státech amerických a Francii, ale také návratem do Londýna a znovunalezením spojení s jejich českými a evropskými kořeny.

Kometovaná prohlídka výstavy

Datum konání výstavy: 25. září 2020 – 15. března 2021
Galerie Vitrínka, České centrum Londýn
30 Kensington Palace Gardens
Londýn, W8 4QY

Vstup zdarma, registrace nutná
Rezervujte si časový slot  REZERVACE JE UZAVŘENA
COVID - 19: Opatření Českého centra Londýn týkající se veřejných akcí 

Andrea Vytlačilová
 (*1996)
Andrea Vytlačilová, narozená ve Východních Čechách, je mladá módní návrhářka, studentka Central Saint Martin v Londýně. Její práce se pohybuje mezi módní, textilní a fotografickou tvorbou, ale také ilustrací. Pracovní zkušenosti získala v módních domech jako například Acne Studios, Marc Jacobs a Kenzo. Na začátku roku 2020 byla zařazena do prestižního žebříčku 30 pod 30 časopisu Forbes Česká republika. Andrea je v současné době v posledním ročníku svých studií. Věnuje se své závěrečné kolekci a multidisciplinárnímu projektu My Bohemian Tale, ve kterém se věnuje Českému kulturnímu dědictví a snaze znovuoživit upadající textilní průmysl a tradiční řemesla. www.andreavytlacilova.com 

Josef Zlamal
 (*1983)
Josef Zlamal, narozen ve Šternberku, se řadí mezi mladé talenty české současné umělecké scény. Jeho díla byla vystavena vedle věhlasných jmen současného umění, ale také klasických mistrů (např. Otto Dixe, Lucase Cranacha, Daniela Richtera a Marca Quinna) v soukromých i státních institucích (Power Station of Art, Shanghai a Museum der bildenden Künste v Lipsku). Josefovy malby, kresby, sochy a filmy konfrontují diváka se světem nejistoty. Hledá světlo skrze temnotu. Nabízí nový pohled na historii a geopolitické problémy, které jsou propojeny s existencí jedince. www.josef-zlamal.com


Místo konání události

Informace o události

  • Název události: Na konec světa a zpět ke kořenům
  • Datum: 25. 09. 2020 15. 03. 2021
  • Místo konání: České centrum Londýn
  • Adresa: 30 Kensington Palace Gardens, London W8 4QS, UK

Podobné události