Nenechte si ujít živá vystoupení z festivalu Lunchmeat!

25. 09. 2020 03. 10. 2020 Online událost

Lunchmeat, mezinárodní festival elektronické hudby a digitálního umění, konající se každoročně v Praze, společně s Českým centrem Londýn připravily tři mimořádná online vystoupení. Jako první se představí Sam Rolfes se svým neobvyklým 360° videem, a to 25. září na YouTube kanálu časopisu Fact Magazine. Dále vystoupí čeští umělci Ethno Service a NIVVA, jejichž audiovizuální počiny budou ke zhlédnutí živě na facebookových stránkách festivalu Lunchmeat a Českého centra Londýn. Všechny tři online akce jsou zdarma.

25. září | Lunchmeat x Fact: Sam Rolfes 360° AV experience
1. října | Ethno Service & Štěpán Marko AV live
3. října | NIVVA AV live

FACEBOOK


LUNCHMEAT X FACT: SAM ROLFES 360° AV EXPERIENCE

25. září 2020, 19:00 BST / premiéra na Youtube kanálu Fact Magazine 
Podporuje České centrum Londýn

Lunchmeat festival a časopis Fact Magazine společně zorganizovaly živé vystoupení uznávaného digitálního umělce a režiséra Sama Rolfese. Jeho představení je audiovizuální přehlídkou jeho výjimečného, extravagantního a osobitého vizuálního stylu, jejž znáte z nezaměnitelných videoklipů a statických snímků z projektů pro hudebníky jako Amnesia Scanner, Danny L. Harle nebo Caroline Polachek. 

Sam Rolfes, působící hlavně v Chicagu a New Yorku, je digitální umělec a režisér, jenž je podle Clot Magazine „Enfant terrible digitálního umění“. Používá lidské tělo jako bod a základní strukturu a vytváří rozptýlené psychosexuální světy, které přeměňují prostor a identitu. Jeho dílo zkoumá proměnlivost a tvárnost těla a zahrnuje do sebe surreálno očima soudobého portrétu. V minulosti spolupracoval s Dannym Brownem, Rihannou a Squarepusherem, rovněž vytvořil živé 3D vizuální doprovody pro umělce, jako jsou Evian Christ, Mumdance, Lightning Bolt a Teengirl Fantasy.

*** PRO MAXIMÁLNÍ ZÁŽITEK BUDETE POTŘEBOVAT LEPENKOVÉ BRÝLE PRO VIRTUÁLNÍ REALITU ***


ETHNO SERVICE & ŠTEPÁN MARKO AV LIVE

1. října 2020, 20:30 BST / živý přenos na Facebooku Českého centra Londýn 
Spoluorganizuje České centrum Londýn

Pokud jste příznivci techna s trochou dubu, ani dál nečtěte. Duo Ethno Service produkuje hudbu plnou vzrušení, napětí a extatické mlhy, která vytváří skvělou cinematickou atmosféru. Navzdory svému jménu však nehraje otřepanou etno muziku, ale pořádný perkusivní dub z džungle, z takové, kde by se Mauglí počůral strachy a s řevem utekl – z opiátových doupat a bezejmenných ulic. 

Poprvé si Ethno Service vytvoří i své vlastní osobité vizuály, které jejich styl posunou ještě dále. Na začátku byl soumrak. Ten soumrak byla mlha. Ta mlha byl zvuk. To byl začátek. Okamžiky blikajících světel kapajících ze stropu. Časem se z arabských číslic začaly formovat první shluky informací v latině doposud zahalené do sanskrtu. Působením tlaku z šesti stran zkapalněl a pak ztuhl. Primitivní artefakt. Na podlaze chrámu se něco mírně pohnulo. Malá fosilní karta pomalu klouže k oltáři. Čistá energie proudí písmem vyrytým zvukem. Ethno Service, k vašim službám.

 

NIVVA AV LIVE

3. října 2020, 17:15 BST / živý přenos na Facebooku Českého centra Londýn 
Spoluorganizuje České centrum Londýn

Virtuální hudebnice, nebo digitální bytost? Možná obojí? NIVVA je hudebnice/umělecké dílo z Prahy. Tento projekt se od ostatních hudebních interpretů liší tím, že jeho hlavní tváří je digitální avatar. Její debutové EP s názvem EASY vyšlo na labelu Bad Names (Margo, Sundays on Clarendon Road) v únoru 2020. Čtyři minimalistické elektronické písně vypráví o objevování hranic intimity a o tom, co se stane, když digitální avatar vypadne ze své role.

Ve svém vystoupení se NIVVA zaměří na budoucnost umělé inteligence a na způsob, jakým algoritmy, které nás neustále obklopují, ovlivňují náš život. Její audiovizuální show bude její první živé vystoupení vůbec a vy díky Lunchmeatu budete u toho.


LUNCHMEAT FESTIVAL

Festival Lunchmeat je pražský mezinárodní festival věnovaný elektronické hudbě a digitálnímu umění, který se koná každoročně již od roku 2010. Organizátoři pečlivě vybírají tvůrce z různých sfér umění, kteří pak na pódiu společně vytvoří jedinečný synestetický zážitek. Prostor pro rezidenci každoročně poskytuje Veletržní palác Národní galerie v Praze. Tento festival je jedním z nejzajímavějších evropských festivalů, který přináší impozantní a pohlcující audiovizuální podívanou. WebFBIGLunchmeat festival 2020 událost na Facebooku

Informace o události

  • Název události: Nenechte si ujít živá vystoupení z festivalu Lunchmeat!
  • Datum: 25. 09. 2020 03. 10. 2020
  • Adresa: Online událost
  • Organizátor: Lunchmeat

Podobné události