Soutěž: dotvoř 3D pohlednici vily Adolfa Loose a vyhraj!

08. 09. 2020 08. 10. 2020

V rámci série Adolf Loos / Pioneer of Modern Living se sami můžete stát tvůrci a zároveň vyhrát originální český design! Zapojte se do kreativního procesu a zpracujte trojrozměrnou pohlednici s námětem jedné ze slavných Loosových vil na základě šablony připravené Terezou Hradilkovou / Porigami.cz. Překládací pohlednici s nákresem Müllerovy nebo Winternitzovy vily můžete doplnit o vlastní výtvarné prvky – motiv na fasádě, obyvatele domu či cokoli jiného, a třeba ji pak poslat někomu, koho byste s Loosovým revolučním dílem rádi seznámili. Stačí mít tiskárnu, papír A4 (gramáže 120-160 g), řezák na papír/nůžky, pravítko a chuť tvořit. Stačí si stáhnout předpřipravenou šablonu a postupovat podle videa. Zapojit se mohou děti i dospělí.

Česká centra odmění nejlepší výrobky. Fotografie dotvořených pohlednic můžete zasílat do 7.10.2020 na adresu [email protected]. Dne 19.10.2020 na facebookové stránce projektu uveřejníme nejlepší pohlednice a výherce odměníme českým designovým výrobkem.


STÁHNĚTE SI VZOR POHLEDNICE


VIDEO NÁVOD

O TEREZE HRADÍLKOVÉ

Tereza Hradilková spojila své záliby – architekturu, kterou vystudovala, a práci s papírem pod značkou Porigami.cz. Autorka začala s papírem experimentovat v době svého pobytu v Japonsku v letech 2007 - 2008. Později v Hong Kongu pracovala v mezinárodním architektonickém ateliéru, ale brzy se rozhodla papíru věnovat naplno, a v zakázkové tvorbě přání, pozvánek či instalací pokračuje i od návratu do Prahy. Její trojrozměrné pozvánky, PF a další papírové instalace oslovují širokou škálu zákazníků, kteří oceňují její osobitou estetiku. V poslední době ji také oslovila tvorba pro děti.

Součástí projektu Adolf Loos / Pioneer of Modern Living k výročí 150 let od narození brněnského rodáka Adolfa Loose, organizovaného Českými centry a partnery projektu.
bit.ly/Adolf_Loos_150 | facebook.com/AdolfLoosPioneerofModernLiving


Informace o události

  • Název události: Soutěž: dotvoř 3D pohlednici vily Adolfa Loose a vyhraj!
  • Datum: 08. 09. 2020 08. 10. 2020
  • Místo konání: České centrum Londýn

Podobné události