Vlastníci

07. 11. 2020 10. 11. 2020 Online událost

Strhující a dojemná komedie odehrávající se na schůzi společenství vlastníků bytových jednotek, na které se všichni musí dohodnout na správě budovy. Sejde se zde pestrá skladba lidských povah od idealistů, přes šmelináře až po manipulátory. Výsledkem je vtipný, leč mrazivý snímek.

Film bude k dispozici (jen ve Spojeném království) za £6.99 od soboty 7. listopadu 10:00 GMT do úterý 10. listopadu 2020 10:00 GMT na VOD Českého centra.

BONUS: ROZHOVOR S REŽISÉREM JIŘÍM HAVELKOU

Na domovní schůzi se schází dvanáct vlastníků, aby se dohodli na správě své budovy, každý má však jiné představy. Idealistka paní Zahrádková (Tereza Ramba) chce rozpadající, starý dům zachránit a apeluje na novomanžele, kteří se právě přistěhovali. Byrokratická paní Roubíčková trvá na přísném dodržování pravidel schůze, paní Procházkové a jejímu obchodnímu partnerovi jde pouze o zhodnocení jejich majetku, reptající důchodce pan Kubát zase sabotuje jakékoli rozhodnutí a drbna Horvátová (vynikající Dagmar Havlová, jež je zde k nepoznání) působí jen potíže. Když už to vypadá, že ze schůze nebude nic, dorazí bratři Čermákovi. O břitké a vtipné vyobrazení současné české společnosti se starají autentické postavy, skvělé obsazení a dokonalý scénář, jenž vychází s režisérových vlastních zkušeností. Tahle komedie, ve které humorné momenty střídají ty, při kterých mrazí, vás chytne a nenechá odejít až do samotného konce.

Režie: Jiří Havelka, Česká republika/Slovensko, 2019, 96 min, anglické titulky
Hrají: Tereza Ramba, David Novotný, Dagmar Havlová, Klára Melíšková, Jiří Lábus, Kryštof Hádek

Ceny české filmové kritiky za nejlepší scénář a nejlepší herečku (Tereza Ramba)
 

„Já jsem vlastník a nemusím nic.“
pan Kubát (Jiří Lábus)  

Rozhovor Madeleine Mullett s režisérem Jiřím Havelkou

Součástí filmového festivalu Made in Prague 2020 ON/OFF

Informace o události

  • Název události: Vlastníci
  • Datum: 07. 11. 2020 10. 11. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události